Wykorzystanie druku 3D do produkcji akcesoriów do roślin | Plantastick
blank

Wykorzystanie druku 3D do produkcji akcesoriów do roślin

Wykorzystanie druku 3D umożliwia tworzenie atrakcyjnych podpórek do pnączy i kwiatów. Mimo że technologia ta z dnia na dzień staje się coraz popularniejsza, wielu osób nie wie czym się charakteryzuje i na czym polega jej fenomen. Z tego względu postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości i przybliżyć w jaki sposób powstają podpórki do roślin.

Jakie materiały są używane do produkcji naszych produktów?

Paleta filamentów, czyli materiałów stosowanych w druku 3D jest bardzo rozbudowana, ale podpórki do roślin doniczkowych powstają z biodegradowalnego tworzywa PLA, czyli polilaktydu. To biodegradowalny polimer, do produkcji którego wykorzystuje się surowce odnawialne, takie jak mączka kukurydziana czy buraki cukrowe. Z PLA wytwarza się również jednorazowe naczynia oraz butelki, które w warunkach specjalistycznego kompostowania rozkładają się całkowicie, nie szkodząc środowisku. PLA jest trwałe i w pełni bezpieczne dla uprawianych roślin. Oprócz wytrzymałości przypisuje mu się także dobrą dostępność i rozbudowaną gamę wariantów estetycznych. Podpórki do roślin i kwiatów doniczkowych to dodatek do domowej dżungli, dlatego postawiliśmy na kolory pasujące do każdego wnętrza, niezależnie od wystroju. W ofercie znajdziesz podpórki z czarnego i białego PLA oraz z PLA Bamboo, czyli materiału zawierającego dodatkowo 40% cząstek bambusowych, o bardzo subtelnym i naturalnym wyglądzie. Podpórki do roślin domowych spośród naszej oferty powstają z ekologicznych materiałów od sprawdzonych i zaufanych dostawców, dlatego gwarantujemy wysoką jakość.

Biodegradowalność podpórek – wszystko z myślą o środowisku

Podpórka do roślin doniczkowych prezentuje się bardzo atrakcyjnie i stanowi cenne wyposażenie domowej dżungli, a na dodatek nawet w najmniejszym stopniu nie wpływa niekorzystnie na środowisko. Paliki i podpórki do roślin pod wpływem czasu nie zmienią się w nawóz czy nie ulegną całkowitemu rozkładowi – do tego procesu potrzeba sporo czasu i wymagane są specjalne warunki kompostowania.

Jak powstaje podpora do roślin, czyli rola drukarki 3D w całym procesie

Skoro już wiesz, że podpórka do roślin domowych powstaje z filamentu, może pojawić się pytanie, co dalej? Proces druku poprzedza projektowanie Waszych ulubionych wzorów oraz przygotowanie plików do drukowania. Drukarki 3D wykorzystywane do produkcji podpórek i palików pracują w technologii FDM – Fused Deposition Modeling, w którym materiał zostaje uplastyczniony i nakładany stopniowo, warstwa po warstwie, tworząc w efekcie trójwymiarowy obiekt. Drukarka pracuje do momentu nałożenia ostatniej warstwy tworzywa, a cały proces trwa kilka godzin, w zależności od drukowanego modelu. Najbardziej czasochłonne są paliki do roślin pnących, które wymagają drukowania na mniejszych prędkościach ze względu na swoją charakterystyczną budowę. Dobranie odpowiednich parametrów procesu oraz spore doświadczenie, pozwala na uzyskanie zachwycających efektów i pozwala wyposażyć dom w niezwykłe dekoracje do roślin o niebanalnym wyglądzie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart