Akcesoria do roślin - jak stworzyć domową dżunglę? - Plantastick
akcesoria_do_roslin

Akcesoria do roślin – jak stworzyć domową dżunglę?

Mieszkanie w niewielkim lokum nie oznacza rezygnacji z roślin i bujnego ogrodu. Przy odrobinie pasji i wyobraźni, a także wykorzystując ciekawe akcesoria do roślin, można stworzyć zieloną przestrzeń przypominającą tropikalną dżunglę. Przygotowanie zielonego raju wymaga zarówno odpowiedniego doboru roślin, jak i gustownych dodatków. Gadżety do roślin to świetny wybór, a wśród nich doniczki, kwietniki, podpórki do roślin, makramy. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie roślinom idealnych warunków do prawidłowego wzrostu. Akcesoria do roślin doniczkowych sprawiają, że dżungla prezentuje się spójnie, wszystkie okazy mają doskonale zorganizowaną przestrzeń, a efekt przypada do gustu nawet najbardziej wymagającym dekoratorom wnętrz. 

Domowa dżungla to wyjątkowy sposób na ciekawą aranżację wnętrz. Jeśli lubisz otaczać się roślinami, warto stworzyć tropikalny raj i cieszyć się obecnością roślin w swoim życiu. Jest to szczególnie ważne, gdyż zielony kolor wywołuje u nas spokój, pozwala na regenerację zszarganych nerwów po stresującym dniu w pracy oraz zapewnia harmonię, której potrzebujesz we własnym domu. Jak urządzić domową dżunglę? 

Akcesoria do uprawy roślin połącz okazami pochodzącymi z różnorodnych zakątków świata, które charakteryzują się dekoracyjnymi liśćmi, a nawet pięknymi kwiatami. Wybierz te o ciekawym kształcie liści i takie o różnorodnych barwach i wzorach na liściach. Akcesoria do roślin nie tylko ułatwią wzrost Twoich skarbów, ale świetnie skomponują się ze stylem dominującym we wnętrzu. Jeśli zadbasz o ciekawe poduszki, koce i zasłony utrzymane w kwiatowych, roślinnych deseniach wnętrze zachwyci każdego, kto się w nim znajdzie. 

Jak stworzyć ciekawą dżunglę domową?

Domowa dżungla musi mieć przede wszystkim wyjątkowy, niepowtarzalny styl, dlatego stwórz ją w taki sposób, żeby podobała się przede wszystkim Tobie, kieruj się intuicją oraz dobrym gustem. Akcesoria do uprawy roślin doniczkowych na pewno ułatwią to zadanie, gdyż pozwolą Ci podtrzymać okazałe modele oraz ozdobić prostsze kompozycje. 

Tworząc dżunglę, zwróć uwagę, ile miejsca chcesz na nią poświęcić oraz jaką ilość światła będą miały rośliny (liście oraz kwiaty zawsze rosną w stronę okien). Odpowiedź sobie także na pytanie, ile czasu możesz poświęcić na pielęgnację. Gadżety do roślin oraz piękne okazy to gwarancja sukcesu, ale bez wiedzy, jak często podlewać konkretne gatunki, czy jakiej wymagają gleby, efekty nie utrzymają się zbyt długo. 

Gadżety do roślin

Domowa dżungla wzbogacona w atrakcyjne akcesoria do uprawy roślin doniczkowych stanowi świetny dodatek do salonu albo sypialni, ale jeśli masz sporo wolnej przestrzeni, przy pomocy zielonych przyjaciół możesz stworzyć pokój przeznaczony do relaksu. Wykorzystaj akcesoria do roślin doniczkowych, wiele kwiatów, bluszczy i pnączy, wygodny fotel, stolik i lampkę do czytania. To Twój prywatny raj, w którym możesz nabrać sił i zregenerować się przed kolejnym dniem. Rośliny w dżungli mają zapewnić Ci dobre samopoczucie, dlatego starannie dobieraj gatunki. 

Akcesoria do roślin pięknie prezentują się z Monsterą Deliciosą, która jest królową wśrod roślin, dlatego nie może jej zabraknąć w żadnej domowej dżungli. Jest w dodatku prosta w uprawie. W tropikalnym raju muszą się znaleźć też Philodendrony czy Epipremnum – przyciągają uwagę ciekawymi kształtami oraz interesującymi kolorami. Każda z wymienionych roślin pięknie się prezentuje i nie dostarcza większych trudności w pielęgnacji. Jeśli czujesz się na siłach i potrafisz poradzić sobie z trudniejszymi okazami, pomyśl o różnych odmianach Alokazji czy kolekcjonerskich odmianach, które wymagają specjalnych warunków. Odpowiednie akcesoria do roślin, jak paliki modułowe z mchem, specjalne podłoże i doniczka, sprawiają, że prezentują się bardzo atrakcyjnie i mają dużą szansę na przetrwanie. Podczas przesadzania roślin pamiętaj o zabezpieczeniu podłogi żeby nie zrobić wielkiego bałaganu. Możesz wykorzystać w tym celu duże plastikowe pojemniki, kartony lub specjalne maty do przesadzania roślin.

Niezbędne akcesoria do roślin

W domowej dżungli występuje wiele różnorodnych roślin, które często wymagają podpory czy dodatków, na których mogą się wesprzeć. Gadżety do roślin to doskonały wybór, gdyż ułatwiają wzrost, zapobiegają łamaniu długich łodyg i zapewniają wsparcie dla rozwijających się pnączy. Akcesoria do roślin doniczkowych to coś więcej niż kilka patyków połączonych ze sobą klejem. Podpórki ze względu na swoje kształty mają coś wspólnego ze sztuką, dlatego pięknie wzbogacają wnętrze. Po połączeniu z roślinami tworzą oryginalne kompozycje, które zachwycą każdego. Akcesoria do uprawy roślin doniczkowych nadają dżungli niepowtarzalnego charakteru. Trudno wyobrazić sobie domowy raj tropikalny bez takich dodatków. W Twojej dżungli możesz dokonywać regularnych zmian, przesadzać rośliny, dodawać atrakcyjne akcesoria do uprawy roślin, podcinać je albo przestawiać. Wykorzystaj kolorowe doniczki, makramy, kwietniki – przestrzeń będzie dzięki nim bogatsza, a roślinom zapewnisz odpowiednią przestrzeń do rozwoju.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart