FAQ | Plantastick - Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

PLA, polilaktyd, jest biodegradowalnym termoplastycznym tworzywem, wytwarzanym z surowców odnawialnych, np. z mączki kukurydzianej czy buraków cukrowych. PLA BAMBOO dodatkowo zawiera 40% cząstek drzewnych z bambusa, dzięki czemu wyglądem i strukturą przypomina prawdziwe drewno. Podpórki będą Ci służyły przez długi czas, gdyż nie szkodzi im wilgoć oraz woda wlewana do doniczek. Nie zmienią także koloru, nawet pod wpływem działania promieni słonecznych. Nie zaleca się jednak wystawienia podpórek na bezpośrednie działanie słońca. Na parapecie nic im nie zaszkodzi, ale w na zewnątrz, w okresie bardzo wysokich temperatur, może to wpłynąć na nie niekorzystnie.
Podczas pakowania zamówień unikamy zbędnego plastiku. Stawiamy na ekologiczne pudełka, papier pakowy i wypełniacz, a do zaklejenia paczek używamy głównie taśmy papierowej. W środku znajdziecie piękną grafikę w formie pocztówki. W dodatku zachęcamy Was do ponownego wykorzystania naszych opakowań, by minimalizować ilość odpadów.
Regulaminowy czas dostawy wynosi do 10 dni roboczych. Druk 3D jest procesem innowacyjnym, lecz czasochłonnym. Dokładamy wszelkich starań, aby zwiększać stale naszą wydajność i dostarczać przesyłki najszybciej, jak tylko to możliwe. Z reguły przesyłki zostają wysłane znacznie szybciej.

Chcesz zamówić podpórki na prezent, wyjeżdżasz lub z innego powodu zależy Ci na szybkiej dostawie i nie wiesz czy przesyłka dojdzie na czas – skontaktuj się z nam, a my rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Nie martw się, wszystko jest w porządku. Etykieta nadawcza generuje się automatycznie po opłaceniu zamówienia. O zrealizowaniu zamówienia poinformujemy Cię mailowo i wtedy możesz zacząć śledzić losy przesyłki w aplikacji InPost, ponieważ oznacza to, że trafi niedługo w ręce kuriera.

Podczas składania zamówienia w sklepie internetowym nie ma możliwości wyboru przesyłki do innego kraju niż Polska. Nie oznacza to, że nie możemy wysyłać przesyłek na terenie UE – możemy! Jeśli jesteś zainteresowana/y – napisz do nas.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty bezpiecznie potarły do Twojego domu, jednak czasem spotykają je po drodze niemiłe rzeczy. Jeśli po rozpakowaniu paczki okazuje się, że w środku znajdują się uszkodzone produkty, zrób zdjęcia i niezwłocznie skontaktuj się z nami mailowo – to najszybsze i najlepsze rozwiązanie dla nas, jak i dla Ciebie.


Dokładne informacje dotyczące reklamacji produktu są opisane w punkcie 6 regulaminu sklepu.

Prowadzimy wyłącznie sprzedaż online.
Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w pkt. 8.8 Regulaminu. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem, np. mailowo na adres sklep@plantastick.eu.

Korzystamy z usług firmy kurierskiej InPost. Możesz wybrać dostawę do paczkomatu lub kurierem do domu.

Zamówienie możesz opłacić za pośrednictwem serwisu Przelewy24 lub przelewem na konto bankowe. Dane do przelewu otrzymasz w mailu po złożeniu zamówienia, ale znajdziesz je także w zakładce Kontakt na naszej stronie internetowej. Pamiętaj, że klient obowiązany jest do dokonania płatności w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy Sprzedaży.

Shopping Cart