Rośliny idealne do salonu | Plantastick
blank

Rośliny idealne do salonu

Kochasz kwiaty i nie wyobrażasz sobie bez nich swojego domu? Obecność kwiatów w otoczeniu, w którym się znajdujesz, poprawia Twoje samopoczucie i dodaje Ci dobrej energii? Wśród kwiatów czujesz się jak ryba w wodzie, jednak nie zawsze masz czas się nimi zajmować i nie do końca wiesz, które z nich warto mieć w salonie?

Jeśli odpowiedź na te pytania chociaż w jednym przypadku brzmiała “tak” – to koniecznie musisz zapoznać się z naszym artykułem. Opisaliśmy w nim trzy rodzaje kwiatów doniczkowych, które idealnie nadają się do salonu początkującego miłośnika roślin ozdobnych. Kwiaty te są niezwykle atrakcyjne pod względem wizualnym, a przy tym są również niezwykle proste w hodowli. Zapraszamy do lektury!

Asparagus pierzasty

Roślina ta swoim wyglądem przypomina paproć, choć paprocią nie jest. Nie zmienia to jednak faktu, że jest ona z paprocią mylona. Ten gatunek ma też zupełnie inne wymagania i nie jest tak trudny w hodowli, jak paproć.

Asparagus jest bardzo łatwy w uprawie, jednak należy spełnić kilka warunków, aby efektywnie zdobił salon. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby stanowisko, w którym zostanie ustawiony, było lekko oświetlone lub znajdujące się w półcieniu. Asparagus lubi umiarkowanie suchą glebę, dlatego nie należy przesadzać z jego podlewaniem. Asparagus lubi również wilgotne powietrze. Z tego względu nie należy zapominać o zraszaniu jego gałązek, zwłaszcza zimą, kiedy powietrze w naszych mieszkaniach jest szczególnie suche. Gatunek ten warto również chronić przed przeciągami.

Zapewniając roślinie te warunki, mamy gwarancję, że będzie prezentowała się w naszym salonie rewelacyjnie.

Zamiokulkas zamiolistny

To kolejna niezwykle atrakcyjna, mało wymagająca roślina, która idealnie sprawdzi się w salonie. Grube liście tego gatunku wyrastają prosto z kłącza. Ogonki liści mają brązowo-zielone plamy, co dodaje im atrakcyjności.

Zamiokulkas zamiolistny, znany również jako roślin ZZ, to całkowicie bezpretensjonalny minimalistyczny sukulent. Optymalna temperatura do wzrostu tej rośliny to 20-30°C latem i 15-18°C zimą – czyli dokładnie taka, jaka panuje w większości polskich salonów.

Roślina ta nie lubi znaczących ilości wody. Kwiat ten podlewamy rzadko, dodatkowo nie robimy tego bezpośrednio do doniczki tylko do podstawki. Dzięki temu doskonale sprawdzi się dla zapominalskich pasjonatów roślin.

Zamiokulkas lubi półcieniste lub zacienione stanowiska. To, co jednak najważniejsze kwiat ten lubi kwaśne lub lekko kwaśne przepuszczalne podłoże próchnicze. Warto o tym pamiętać, kupując egzemplarz tej rośliny do salonu.

Figowiec

Figowiec, często określany jako ficus, to jedna z najpopularniejszych roślin wybieranych do salonu.

Figowiec doskonale toleruje suche powietrze, dlatego zimą wygląda równie atrakcyjnie, co latem. Fakt ten jest niezwykłą rzadkością wśród roślin doniczkowych.

Chcąc cieszyć się jego atrakcyjnym wyglądem, należy pamiętać o tym, aby jego podłoże było stale lekko wilgotne. Ficus lubi dobrze oświetlone miejsca, ale nie lubi, gdy jest bezpośrednio narażony na działanie promieni słonecznych. Z tego względu warto unikać stawiania go na parapecie lub bezpośrednio przy oknie. O wiele lepiej ustawić go w rozproszonym świetle.

Figowiec to kwiat, który z łatwością wpisze się w wystrój każdego wnętrza. Warto więc postawić na niego wybierając roślinę doniczkową do salonu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart