Aplikacje mobilne do pielęgnacji roślin | Plantastick
blank

Aplikacje mobilne do pielęgnacji roślin

Pielęgnowanie roślin doniczkowych czasami jest utrudnione, ze względu na napięty grafik każdego dnia. Często niestety zdarza się, że nasze roślinki są za mało podlewane, a czasem za często. Każda roślina ma inne wymagania odnośnie nawożenia, podlewania, natężenia światła. Czasem łatwo się w tym pogubić. Na szczęście istnieją aplikacje na nasz smartfon, które wspomogą nas w tym zadaniu. Poznaj niektóre z nich.

Większość osób w swoich domach posiada rośliny. Niezależnie od tego, czy masz ich mało, czy dużo, musisz wiedzieć, jak o nie odpowiednio zadbać, aby były zdrowe. Żółknące liście, brązowe końcówki, zahamowany wzrost, zgnilizna korzeni i nie tylko to smutne widoki. Aby roślina była ładna, musi być przede wszystkim zdrowa. Niektóre rośliny wymagają prowadzenie na podporach. Doskonałą pomocą w dbaniu o rośliny są podpórki do kwiatów, które nie tylko wspomagają jej wzrost, ale również doskonale się prezentują.

Jeśli nie wiesz, jak dbać o roślinę, kiedy ją podlewać, przesadzać, a nawet jaki gatunek rośliny posiadasz, dostępne są przydatne aplikacje, które pomogą w prawidłowej pielęgnacji roślin, przypomną o podlewaniu, nawożeniu, przesadzeniu.

Jednak na początek, przyjrzyjmy się aplikacjom, które pozwolą na rozpoznanie gatunku rośliny, ponieważ to jest najważniejszą rzeczą do prawidłowej pielęgnacji. Każda roślina ma inne wymagania dotyczące gleby, nasłonecznienia, podlewania, dlatego musimy koniecznie wiedzieć, jaką rośliną się zajmujemy.

Aplikacje do rozpoznawania roślin

Picture This — rozbudowana aplikacja nie tylko do rozpoznawania roślin, ale również bogactwo informacji i każdym gatunku. Roślinę można rozpoznać, robiąc jej zdjęcie za pomocą aplikacji. Po zrobieniu zdjęcia dostajemy informacje o roślinie oraz, jak o nią dbać. Bardzo przydatną funkcją jest rozpoznawanie na podstawie zdjęcia chorób roślin i porad, jak je wyleczyć. Aplikacja jest płatna — kosztuje 100 zł na rok, jednak możemy wypróbować ją przez 7 dni całkiem za darmo.

FlowerLike — za pomocą tej aplikacji, dzięki zrobionemu zdjęciu możemy łatwo zidentyfikować roślinę oraz dowiedzieć się, jak ją prawidłowo pielęgnować.

Aplikacje do pielęgnacji roślin

Waterly — jeśli zależy nam na darmowej i prostej aplikacji, Waterly sprawdzi się idealnie.  Aplikacja służy jedynie do wysyłania nam powiadomień o podlewaniu, zraszaniu i nawożeniu wpisanych roślin.

Planter — bardzo fajna aplikacja, dzięki której dostaniesz na smartfona powiadomienie na temat pielęgnacji swoich roślin. Aplikacja przypomni nam o podlewaniu, nawożeniu, obracaniu rośliny, spryskiwaniu, przesadzania, przycinania.

Inne przydatne aplikacje dla miłośników roślin

Pasjonaci roślin mogą czerpać swoją wiedzę również z ciekawych aplikacji.

Atlas roślin — znajdziemy tu szczegółowy opis rośliny — jej budowę (kwiaty, owoce, liście), występowanie. Każdy opis jest również opatrzony zdjęciem. Ciekawą opcją, jest roślina dnia, a więc codziennie możemy dowiedzieć się czegoś o nowej, losowej roślinie. Aplikacja ma również moduł wyszukiwania rośliny po zdjęciu (możemy je zrobić, lub przesłać ze smartfona). W aplikacji możemy również wyszukać roślinę po opisie jej cech.

Plantswaap — to aplikacja, która zrzesza ze sobą miłośników roślin. Jest tu forum, na którym można wymieniać się doświadczeniami, a także uzyskać pomoc. Możemy również za pomocą aplikacji kupić lub sprzedać rośliny. Znajduje się tu również atlas roślin.

House Plant Decor — to przydatna aplikacja, która podpowie nam, jak ładnie zaprojektować przestrzeń kwiatową. Pomysły na rozmieszczenie i ładne wyeksponowanie kwiatów doniczkowych. Kwiaty doniczkowe również pięknie prezentują się w nietypowych, ozdobnych doniczkach oraz z ciekawymi podpórkami do roślin.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart