Podpórki PLA lepsze od bambusowych? | Plantastick
blank

Podpórki PLA lepsze od bambusowych?

Podpory do roślin spełniają kilka funkcji. Przede wszystkim ułatwiają prawidłowy wzrost, dzięki czemu kwiaty prezentują się okazale, a bujne liście czy pięknie rozłożone gałązki nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru. Podpory bambusowe do pnączy oraz propozycje wykonane z PLA doskonale nadają się do zorganizowania domowej dżungli, która nie tylko przyciąga wzrok, ale jednocześnie świetnie nadaje się jako strefa relaksu i odpoczynku po całym dniu spędzonym w pracy, czy na wykonywaniu obowiązków domowych.

Dostępne podpórki do roślin różnią się przede wszystkim materiałem użytym do produkcji. Podpora bambusowa do kwiatów jest szczególnie popularna, ale warto zamienić ją na wersję bardziej ekologiczną i wytrzymalszą – dodatki wykonane z PLA to świetna alternatywa. Podpórki do roślin utrzymane w oryginalnych kolorach i wzorach pozwalają połączyć sztukę z naturą, co przynosi doskonałe efekty. Dostępnych jest kilka rodzajów, ale podpórki bambusowe do kwiatów cieszą się dużą popularnością. Ten wybór warto zastąpić podpórkami wykonanymi z PLA, czyli materiału ekologicznego, które zwracają uwagę swoim atrakcyjnym wyglądem oraz trwałością. Bambusowe podpórki do roślin są mało estetyczne i nie zdobią domowej dżungli. Jeśli pragniesz ozdobić i podeprzeć swoje rośliny, wybieraj podpórki do roślin z PLA.

Co to jest PLA?

Podpórki do kwiatów bambusowych mogą zostać zastąpione modelami wykonanymi z PLA, czyli polilaktydu. Do jego produkcji używa się surowców odnawialnych, np. mączki kukurydzianej czy buraków cukrowych, dlatego stanowi tworzywo w pełni naturalne, które nie wykazuje szkodliwego wpływu na środowisko naturalne, a przy tym prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Dla fanów naturalnego wyglądu ciekawą propozycją będą podpórki wykonane z PLA Bamboo, który dodatkowo zawiera 40% cząstek drzewnych z bambusa, dzięki czemu wyglądem i strukturą przypomina prawdziwe drewno. “Ekologiczny plastik” nie zaśmieca naturalnego środowiska, gdyż jest w pełni biodegradowalny, stąd sprawdza się do druku 3D wykorzystywanego do produkcji podpór do roślin. To oryginalne połączenie, które z pewnością sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Zalety podpórek PLA

Podpórki bambusowe do kwiatów spełniają te same funkcje, co propozycje wykonane z PLA. Przede wszystkim mają na celu podtrzymanie roślin, które zyskują stabilne oparcie, nie łamią się i rosną w najlepszych warunkach. Podpórki stanowią doskonały dodatek do domowej dżungli oraz ogrodu. Dzięki nim cała kompozycja prezentuje się niezwykle atrakcyjnie i nadaje roślinności wyrazistości. Podpórki do roślin z PLA prezentują się jednak dużo bardziej atrakcyjnie, a do tego nie wpływają niekorzystnie na naturalne środowisko, gdyż są w biodegradowalne w odpowiednich warunkach. Podpórki ułatwiają kontrolowanie wzrostu uprawianych okazów, modyfikowanie kierunku, w jakim się rozrastają, a do tego zapobiegają złamaniom. Długie, ciężkie pędy nie zwisają, zamiast tego otrzymują stabilne podparcie, co nadaje charakteru całej kompozycji. 

Bambusowe podpory do kwiatów – czy warto?

Podpory bambusowe do pnączy pozwalają na uprawę okazów wymagających stabilnego podłoża. Podpórki bambusowe do kwiatów nie ograniczają dopływu słońca, które jest niezbędne do prawidłowego wzrostu okazów pielęgnowanych w domu. Doskonała pielęgnacja łączy się z estetycznym wyglądem, chociaż wykonanie nie jest idealne ze względu na specyficzną strukturę materiału.

Podpórki PLA czy bambusowe podpórki do roślin – które lepiej wybrać?

Podpora bambusowa do kwiatów oraz podpórki z PLA mają wiele wspólnych cech, a mianowicie umożliwiają lepszą i szybszą pielęgnację, a do tego zapewniają szybki wzrost zdrowych, promiennych roślin. Propozycje wykonane z PLA znane są jednak z wytrzymałości, stąd mają zdecydowanie dłuższą żywotność niż podpórki bambusowe do kwiatów.

Podpórki z PLA oraz bambusowe podpórki do roślin są bezpieczne dla każdego gatunku roślin, dlatego nie ma żadnych ograniczeń w stosowaniu takich dodatków do domowej dżungli. Materiał PLA pozwala na stworzenie oryginalnych kształtów i jeszcze lepiej ozdobić wnętrze. Bambusowe podpórki do kwiatów są dostępne tylko w prostych formach, stąd dostępne warianty są dużo mniej atrakcyjne.

Obie podpory doskonale sprawdzają się w przypadku wielu rodzajów roślin — rozłożystych pnączy czy drobnych kwiatów. Rośliny wspinają się do góry i opierają o stabilny materiał, co pozwala jeszcze lepiej zorganizować przestrzeń i skraca czas potrzebny do pielęgnacji.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart