Gdzie kupować rośliny doniczkowe? - Plantastick
blank

Gdzie kupować rośliny doniczkowe?

Każdy roślinomaniak wie, że „roślin nigdy za wiele”. Oczywiście doskonale się z tym zgadzamy, dlatego w tym artykule postanowiliśmy omówić wszystkie najpopularniejsze miejsca i sposoby na powiększenie swojej domowej dżungli. Gdzie kupować rośliny doniczkowe?

„Nowe” rośliny doniczkowe

Zaczniemy od najbardziej oczywistej kwestii. Gdzie kupować nowe rośliny doniczkowe? Jak to gdzie? W sklepie. Proste? No nie do końca.

Pisząc o „nowych” roślinach, mamy na myśli takie, które nigdy wcześniej nie miały żadnego innego właściciela. Bardziej rozwiniemy ten temat nieco później.

Obecnie rośliny możemy kupić praktycznie wszędzie. Mówiąc o sklepie, każdy miłośnik roślin domowych pomyśli o pięknym sklepie botanicznym, w którym każdy gatunek ma odpowiednio dobrane warunki, zaczynając od odpowiedniego nawodnienia, przez światło, aż po idealną wilgotność powietrza — marzenie, prawda? Kupując roślinę w sklepie specjalizującym się w ich sprzedaży, możemy oczekiwać, że nasz egzemplarz będzie w idealnym stanie, bez pleśni, grzybów czy niechcianych lokatorów (ziemiórki to koszmar). Niestety nie każdy sklep botaniczny może nam to zaoferować, jednak tutaj sprawa leży już po naszej stronie, żeby wybrać taki, który faktycznie o to dba.

W przypadku osób, które nie są pasjonatami roślin, kiedy mówimy o kupowaniu roślin w sklepie, większość z nich pomyśli o zielonych półkach w najpopularniejszych supermarketach.

Oczywiście ta opcja również jest w porządku. Supermarkety oferują sprzedaż roślin w konkurencyjnych cenach, a do tego niejednokrotnie obejmują je promocjami. Nic nie tak jak nowa roślina za kilkanaście złotych, prawda?

Jednak jest kilka kwestii, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Rośliny doniczkowe w supermarketach bardzo często muszą funkcjonować w bardzo złych warunkach. Jeżeli jesteś na zakupach i urzekł Cię jakikolwiek egzemplarz rośliny, zanim z entuzjazmem włożysz go do swojego koszyka, dokładnie sprawdź, czy jego łodygi i liście (a jeśli jest taka możliwość, to także korzenie) są w dobrym stanie, czy ziemia nie pachnie dziwnie nieprzyjemnie i czy nie ma w niej owadów lub innych podejrzanych struktur. Jeżeli uznasz, że z rośliną jest wszystko w porządku, to śmiało kupuj!

Jakie są inne możliwości?

Może o tym nie wiesz, ale na social mediach istnieją liczne grupy, na których z łatwością możesz znaleźć swój wymarzony gatunek rośliny. Wiele osób wciąż zmienia skład swojej domowej dżungli i oferuje sprzedaż różnego rodzaju roślin doniczkowych. Jeżeli szukasz konkretnego gatunku, może być to świetny sposób, który pozwoli Ci go nareszcie znaleźć.

Ponadto tego typu grupy są świetną skarbnicą wiedzy, jeśli chodzi o pielęgnację roślin i walkę z owadami, czy różnymi chorobami naszych zielonych przyjaciół.

Pamiętaj jednak, aby uważać na nieuczciwe osoby. Nigdzie indziej nie ma tak wielu oszustów, jak w internecie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart