Kształty podpórek do roślin - który wybrać dla swojej? | Plantastick
blank

Kształty podpórek do roślin – który wybrać dla swojej?

Zastanawiasz się jaką podpórkę wybrać dla swojej rośliny? Przychodzimy z pomocą!

Każda roślina ma swoje indywidualne preferencje, a my w naszym sklepie posiadamy modele podpórek dla roślin, które świetnie sprawdzą się nawet dla tych najbardziej wymagających gatunków.

Jaką podpórkę wybrać?

Zanim wybierzesz odpowiedni model podpórki do roślin, odpowiedzmy sobie na jedno pytanie? Po co roślinie podpórka?

Zacznijmy od tego, że nie każdy gatunek potrzebuje dodatkowego wsparcia. Rośliny o zdrewniałych i twardych łodygach, np. Juka, czy Pachira, dzięki silnej budowie doskonale poradzą sobie bez palika.

Sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku roślin o giętkich strukturach i dużych zielonych liściach. W takich przypadkach podpórka do roślin jest wręcz niezbędna do ich pięknego wzrostu.

W naturalnych warunkach rośliny pnące mają możliwość „wspinania się” po innych strukturach w swoim otoczeniu. W domowych ogrodach, gdzie całym światem dla naszej rośliny jest doniczka, to my musimy zapewnić jej wsparcie właśnie w postaci podpórki.

Palik do pnączy

Podstawową podpórką do roślin jest palik. Jednym z popularniejszych rozwiązań tego typu jest palik kokosowy, który umieszcza się głęboko w doniczce, a następnie mocuje się do niego naszą roślinę.

My jednak mamy zupełnie inną propozycję, która sprawdzi się o wiele lepiej niż zwykły kokosowy pal. Paliki do pnączy dostępne w naszym sklepie są przeznaczone do tworzenia konstrukcji z udziałem mchu Sphagnum. Dzięki temu nasza roślina ma nie tylko odpowiednie wsparcie, ale także prawidłowe nawilżenie powietrza.

Paliki do roślin doskonale sprawdzą się dla każdego gatunku Monstera (Deliciosa, Monkey Mask, Minima), Epipremnum czy Philodendron.

Zaletą tego modelu palika jest to, że może on rosnąć razem z naszą rośliną. Dzięki modułowej budowie bez żadnej trudności wydłużysz swój palik o kolejne centymetry i pozwolisz swojej roślinie pięknie się po nim wspinać.

Owalne podpórki do roślin

Kolejnym rodzajem podpórek są wszystkie te o owalnych kształtach. Ten rodzaj podpórek doskonale sprawdzi się do gatunków, które wykształcają długie, giętkie pędy i lekkie liście.

Ten rodzaj podpórki doskonale sprawdzi się gatunkom takim jak: Hoja, Bluszcz, Ceropegia Woodii czy Peperomi

Wybierz jedną z naszych propozycji:

Dzięki zróżnicowanym kształtom naszych modeli podpórek do roślin możesz zadbać nie tylko o wsparcie swoich roślin, ale także o stylowy wygląd swoich wnętrz.

Podpórki o geometrycznych kształtach

Ten rodzaj podpórek jest doskonałym wsparciem dla roślin pnących o nieco większych liściach. Geometryczne kształty pozwalają na przymocowanie łodygi rośliny do podpórki w taki sposób, aby otrzymała wsparcie w najbardziej strategicznych miejscach.

Duże i ciężkie liście (np. jak u Monstery) wymagają odpowiedniego podparcia, aby roślina mogła spożytkować swoją energię na wzrost w górę.

Jeśli widzisz, że mimo podpórki Twoja roślina wykształca korzenie powietrzne, oznacza to, że nie jest wystarczająco odciążona. W takim wypadku najlepiej zastosować model podpórki, który oprócz pionowego podparcia pozwoli Ci podeprzeć roślinę również przy krótszych łodyżkach liści.

W naszym sklepie znajdziesz modele takie jak:

Te geometryczne podpórki sprawdzą się dla gatunków takich jak: Syngonium, Monsetra, Kalatea, Philodendron, czy Maranta.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart