Rośliny idealne na prezent | Plantastick
blank

Rośliny idealne na prezent

Szukasz pomysłu na prezent? Roślina doniczkowa jest idealnym rozwiązaniem. Jednak zanim zakupisz konkretny gatunek, zastanów się, czy osoba, którą pragniesz obdarować na pewno będzie zadowolona z Twojego wyboru.

Jak wybrać roślinę na prezent?

Wbrew pozorom, o wiele łatwiej trafić w gust prawdziwego miłośnika kwiatów, z całą kolekcją różnych gatunków, niż kogoś, kto nie posiada żadnego doświadczenia w dziedzinie domowego ogrodnictwa. Dlaczego?

Osoby, które znają się na domowych roślinach, mają już określone gusta i doświadczenie w pielęgnacji. Nawet najcięższy w uprawie rodzaj rośliny, będzie dla takiej osoby wyzwaniem i czystą przyjemnością.

Wybierając gatunek rośliny dla osób całkowicie zielonych w dziedzinie pielęgnacji roślin, musisz kierować się łatwością utrzymania i bezpieczeństwem rośliny w kontekście dzieci i zwierząt.

3 najlepsze rośliny niewymagające specjalnej pielęgnacji

Dla Twoich przyjaciół i rodziny, którzy kochają rośliny, ale niekoniecznie lubią ich pielęgnację, te 3 niewymagające rośliny to najlepszy wybór!

1. Monstera

Dla przyjaciela z dużą przestrzenią do wypełnienia, Monstera jest idealnym prezentem! Obecnie bardzo popularny gatunek. Znana ze względu na swój unikalny kształt liści, z licznymi dziurami. Monstera rośnie najlepiej w pośrednim, a nawet mocnym oświetleniu. Jest dużą pnącą rośliną, która w swojej pielęgnacji nie wymaga szczególnych umiejętności właściciela.

2. Sansevieria/Wężownica/Język Teściowej

Sansevieria lub bardziej powszechnie Wężownica lub Język Teściowej, jest jedną z najbardziej bezproblemowych roślin. Ponieważ pochodzi z suchych pustyń Afryki Zachodniej, nie wymaga częstego podlewania. Prezentuje się imponująco, a ponadto jest naturalnym filtrem powietrza.

3. Filodendron

Posiada liście w kształcie serca. Rośnie szybko i jest idealna do obsadzenia półki na książki. Jest przystosowana do warunków słabego oświetlenia i rzadkiego podlewania! Dzięki swoim niewielkim wymaganiom ta piękna roślina będzie idealnym prezentem.

3 najlepsze roślin przyjazne zwierzętom i dzieciom

Kiedy masz przyjaciół, którzy są zarówno właścicielami zwierząt, jak i miłośnikami roślin, musisz upewnić się, że dodasz do ich rodziny roślinę przyjazną pupilom!

1. Zygokaktus

Zygokaktus — znany również jako kaktus bożonarodzeniowy — rośnie kaskadowymi pnączami. Na końcu pnączy pojawiają się czerwone kwiaty — stąd nazwa! Lubi jasne do pośredniego światło słoneczne. Jego soki, które mogą się wydzielać w przypadku przerwania łodyg są całkowicie bezpieczne dla zwierząt i małych dzieci.

2. Bambusowa palma

Bambusowa palma jest dużą rośliną, dorastającą do 150 cm wysokości! Jest to nietoksyczna roślina oczyszczająca powietrze, która świetnie nadaje się do słabo oświetlonych pomieszczeń, takich jak biuro czy sypialnia.

3. Paproć

Ta kompaktowa roślina jest idealna do wiszącego kosza! Uwielbia cieplejsze temperatury i regularne zraszanie wodą. Jest mało wymagająca i świetnie nadaje się do domów ze zwierzętami!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart