Rośliny doniczkowe łatwe w uprawie | Plantastick
blank

Rośliny doniczkowe łatwe w uprawie

Żywe rośliny to świetny, szybki i niedrogi sposób na ożywienie każdego pomieszczenia, od biura po łazienkę. Wbrew powszechnej opinii, istnieje wiele roślin domowych, które są łatwe w uprawie, nawet dla osób, które nie posiadają zbyt dużych zdolności.

Łatwa w uprawie roślina domowa oznacza, że jest w stanie dostosować się do swojego bezpośredniego otoczenia. Te rośliny nie są wybredne i są najlepszymi domownikami, jakich kiedykolwiek będziesz gościć. Znoszą zapomnienie, potrzebują bardzo mało przycinania lub szczypania, nie chorują i nie zarażają się szkodnikami, a słabe światło nie przeszkadza im przez jakiś czas. Przedstawiamy 3 propozycje roślin, które z pewnością sprawdzą się w domach każdego, kto nie ma ręki do domowego ogrodnictwa.

1. Roślina ZZ

Szukasz wytrzymałej rośliny? Wystarczająco wytrzymała, aby rosnąć bez pielęgnowania, którego wymaga większość roślin. Odporna roślina, która dobrze poradzi sobie w każdych warunkach i utrzyma swoje liście w doskonałej kondycji, a do tego będzie dobrze wyglądać? Zamioculcas zamiifolia to właśnie ta roślina. Nie pozwól, aby wymowa jej nazwy uniemożliwiła Ci zatrzymanie się w najbliższym sklepie. Po prostu poproś o roślinę ZZ. Roślina ZZ jest bardzo trwała, rozwija się w stosunkowo słabym świetle, jest odporna na wszelkie szkodniki i niewielką ilość wody. ZZ jest sukulentem i rośnie powoli. Jego podziemna bulwa jest gruba i przechowuje wodę przez miesiące bez podlewania. Łodygi utrzymują wilgoć, podobnie jak ciemnozielone, naturalnie błyszczące liście. Rośliny ZZ są najlepszymi roślinami biurowymi ze względu na niskie koszty utrzymania. Gleba ZZ powinna być dość sucha, a nadmierne podlewanie jest prawdopodobnie jedyną rzeczą, która może zabić tę wytrzymałą roślinę lub przynajmniej spowodować żółknięcie liści.

2. Filodendron

Mówiąc o trudnych do zabicia pięknościach, nie można nie wspomnieć o Filodendronach. Te wijące się rośliny mogą mieć jednolicie zielone lub różnokolorowe liście i mogą przetrwać w dużym, lub małym oświetleniu. Podlewaj je, gdy liście opadną. Roślina może przeżyć nawet miesiąc bez wody, a jeśli potraktuje się ją z nieco większą troską, będzie się wspinać po wszystkim, co się znajdzie w jej pobliżu. Jeżeli chcesz pójść o krok dalej, wybierz odpowiednią podpórkę do roślin, aby ułatwić filodendronów codzienną egzystencję. Zawsze trzymaj swoją roślinę z dala od bezpośredniego światła słonecznego, zwłaszcza po południu, ponieważ duże liście mogą się spalić.

3. Kaktusy

Jeżeli wszystko inne zawiedzie i każdy z Twoich dotychczasowych zielonych przyjaciół zakończył swój żywot, warto spróbować opieki nad kaktusami. Te rośliny dostępne są w wielu różnych gatunkach i kolorach. Są banalne w utrzymaniu, potrzebują dużo słońca, mało wody, drobnej ziemi, przypominającej piasek i małych doniczek. Kaktusy nie mają mocno rozwiniętego systemu korzeniowego, więc mogą być sadzone w doniczkach po kilka egzemplarzy. Wybierz gatunki, które najlepiej wpasują w Twoją przestrzeń i pamiętaj, aby przypadkiem zbyt mocno się nimi nie opiekować.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart