Rośliny bezpieczne dla zwierząt | Plantastick
blank

Rośliny bezpieczne dla zwierząt

Są dwie rzeczy, które głęboko kochamy w życiu: rośliny i zwierzęta. Zła wiadomość jest taka, że ​​wiele popularnych roślin nie jest bezpiecznych dla naszych psów, czy kotów. Niektóre rośliny mogą być trujące, a nawet śmiertelne dla naszych pupili, gdy je zjedzą. Nawet najbardziej grzeczne zwierzęta mogą w pewnym momencie ugryźć roślinę doniczkową, więc warto wiedzieć, jakie rośliny są bezpieczne dla naszych zwierzaków, abyśmy nie musieli się martwić, jeśli zjedzą kawałek liścia. Poznaj 8 bezpiecznych roślin doniczkowych dla zwierząt.

Ceropegia Woodi

To roślina, którą wiele osób pokochało za niezwykłe liście w kształcie serduszek, tworzące zwisające sznurki lub piękne kompozycje na podpórkach. Jest pół sukulentem, więc z pewnością sprawdzi się dla osób, którym zależy na łatwych w uprawie okazach. Zwisające łodygi mogą być kuszące dla pupila, ale na szczęście nie są dla niego szkodliwe. 

Kalatea

Istnieje niezliczona ilość odmian tej rośliny. Każda z nich jest wyjątkowa, ma piękne ozdobne liście, które udekorują wnętrze. Kalatea lubi jasne półcień lub stanowiska z rozproszonym światłem i regularne podlewanie. Wysoka wilgotność powietrza zabezpieczy końcówki przed schnięciem, dlatego należy ją często zraszać lub użyć nawilżacza powietrza.

Maranty 

Tym wyjątkowym roślinom o różnorodnym wybarwieniu i mocno widocznych nerwach towarzyszy ciekawe zjawisko – wieczorem rośliny podnoszą liście do góry, niczym ręce składane do modlitwy, a rano rozkładają się. Z tego powodu nazywane są “prayer plants”, czyli “modlącymi się”. Maranty są nie tylko bezpieczne dla zwierząt, ale i łatwe w uprawie. Najważniejsze jest zapewnienie im odpowiednio wysokiej wilgotności podłoża i powietrza

Palma Areka

Nadaje wnętrzu dziki, tropikalny wygląd. Liście palmy są często podgryzane przez psy i koty, ale możemy być spokojni, ponieważ nie są dla nich trujące. Lubi miejsca z dużą ilością rozproszonego światła i wysoką wilgotność powietrza, by czuła się jak w swoim naturalnym środowisku. Podłoże w doniczce powinno być stale wilgotne.

Peperomia

Różnorodność kolorów i faktur zdecydowanie wyróżnia tę grupę roślin. Bardziej wybarwione okazy powinny mieć większy dostęp do światła, jednak bezpośrednie nasłonecznienie też nie zrobi im dobrze. Nie lubi częstego podlewania, więc raz w tygodniu, gdy podłoże przeschnie, zdecydowanie wystarczy.

Fiołek afrykański

Fiołek afrykański to popularna roślina doniczkowa, którą możemy spotkać w wielu domach. Ma małe wymagania i dobrze kwitnie nawet w niezbyt sprzyjających warunkach. Dobrze się czuje w umiarkowanej temperaturze oraz w średniej wilgotności. 

Fittonia

Jeśli chodzi o te piękności, nie należy zapomnieć regularnie ich podlewać. Lubią szybko oklapnąć i wyglądać na zwiędnięte, jednak woda szybko przywraca je do życia. Sprawdzą się świetnie jako pojedyncza roślina w doniczce lub kompozycja różnych odmian. 

Zielistka

Zielistka przyciaga wzrok swoimi długimi, wstążkowatymi liśćmi, które w zależności od odmiany, różnią się wybarwieniem. To łatwa w uprawie roślina, która potrafi przystosować się do różnych warunków, jednak takie czynniki jak bezpośrednie nasłonecznienie czy niska wilgotność powietrza mogą jej zaszkodzić. Lubi lekko wilgotne podłoże, więc należy podlać ją, gdy tylko wierzchnia warstwa przeschnie. Jest łatwa w rozmnażaniu, więc można się nią podzielić z innymi. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart