Podpory do roślin - o asortymencie naszego sklepu | Plantastick
blank

Podpory do roślin – o asortymencie naszego sklepu

Rośliny doniczkowe ocieplają wnętrza. Niekiedy jednak ich uprawa nie należy do najłatwiejszych. Niektóre z roślin oprócz zachowania specjalnych warunków uprawy potrzebują nieco odmiennego wsparcia. Takim wsparciem są różnego rodzaju podpórki do roślin. Dla wielu roślin podpory to niezbędny element dla bujnego i szybkiego wzrostu.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że podpórki pełnią funkcję nie tylko użytkową, ale i dekoracyjną. W ofercie Plantastick znajdziesz szeroki wybór podpór, które oprócz funkcjonalności charakteryzuje wyjątkowy wygląd.

Pierwsza podpórka dla rośliny

Jeśli nie chcesz, aby twoja roślina zwisała z doniczki lub kładła się na ziemi, możesz po prostu nauczyć ją rosnąć w górę! Jak to zrobić? Jeśli umieścisz w donicy podpórkę (kratkę lub palik z mchem) pnący gatunek zacznie owijać się wokół niej, by zapewnić sobie naturalne wsparcie. Zanim się obejrzysz, twoja roślina będzie rosła w górę i wykorzysta swój wewnętrzny charakter pnącza! Jak zacząć?

  • Wybierz ulubiony model podpórki do roślin lub odpowiedni rozmiar palika z mchem.
  • Najlepiej, przesadzić roślinę i umieścić podpórkę w podłożu bezpośrednio za głównym pędem, tak by nie uszkodzić korzeni.
  • Przymocuj roślinę do podpórki za pomocą specjalnych rzepów. 
  • Umieść roślinę w miejscu o odpowiednim nasłonecznieniu. Rośliny pnące nie mogą się wspinać, jeśli nie otrzymują wystarczającej ilości składników odżywczych ze słońca!

Jakie rośliny potrzebują podpórki?

Wydawać by się mogło, że podpory do roślin wykorzystywane są przede wszystkim przy hodowli roślin pnących. Nie da się ukryć, że w przypadku pnączy obecność podpór jest obowiązkowa. Zwłaszcza jeśli pragniemy wydobyć z rośliny całe jej piękno. Nie zawsze bowiem zwisające pnącza prezentują się atrakcyjnie. Przy pomocy podpórki nadanie roślinie zamierzonego kierunku wzrostu stanie się dziecinnie proste. A zabieg ten może korzystnie wpłynąć na jej wygląd.

Zastanawiając się jednak, które rośliny potrzebują wsparcia podpór, warto zadać sobie jedno pytanie. Jaka funkcje taka podpora spełnia? Podpórka ma przede wszystkim za zadanie utrzymać roślinę w pionowej pozycji. Warto o tym pamiętać w przypadku roślin o słabym ukorzenieniu, które nie są w stanie stabilnie utrzymać się w podłożu.

Podpórki do roślin sprawdzą się również w przypadku gatunków o dużych i ciężkich liściach. Odpowiednie podparcie może uchronić ją przed złamaniem.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart