Po co stosować podpórki do roślin? | Plantastick
blank

Po co stosować podpórki do roślin?

Podpórki do roślin to wsparcie, którego potrzebują rośliny, zwłaszcza pnącza. Podpórka zapewnia stabilność, umożliwia wzrost ku górze i zapobiega łamliwości łodyg. W ich naturalnym środowisku rośliny pnące korzystają przykładowo z wilgotnej kory drzew, a w Twoim domu doskonale sprawdzi się podpora do roślin. To oryginalny dodatek, który jeszcze podkreśli wygląd rośliny, ułatwi jej wzrost i zapewni ciekawy wygląd całej kompozycji. Całe wnętrze zyska wyjątkowy charakter, a roślina odwdzięczy Ci się w najlepszy możliwy sposób – zapewni doskonałe powietrze, ozdobi strefę relaksu i wprawi Cię w dobry humor.

Podpórki dla roślin – dlaczego warto je wybrać?

Każda roślina, pnącze czy kwiat kieruje się w stronę słońca. To naturalne, że liście i łodygi zmieniają kształt i nowe pędy wypuszczają właśnie tam, gdzie znajduje się światło. Podpórka do roślin doniczkowych ułatwi ich formowanie oraz nadanie atrakcyjnego kształtu. Dzięki podpórkom rośliny występujące w Twojej kolekcji zyskają solidną konstrukcję, a na tle pięknych kształtów będą prezentować się jeszcze lepiej. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Podpory do pnączy mają różną wielkość, dlatego dopasujesz je do większych oraz niewielkich okazów.

Drabinka do roślin sprawi, że liście będą większe, urosną zdrowo i będą prezentować się jeszcze okazalej. Dzięki zastosowaniu podpórek Twoje rośliny pozostaną w pozycji pionowej, nie złamią się i przechylą, co może zaburzyć ich wzrost i wpłynie niekorzystnie na wygląd całej kompozycji. Podpórki do kwiatów  umożliwią kierowanie ich wzrostem, czyli urosną w odpowiednim, wyznaczonym przez Ciebie kierunku.

Podpora do pnączy umożliwi wzrost roślinom, które są słabe, łamliwe i do przetrwania potrzebują stabilnej drabinki czy palików.

Czy akcesoria do roślin to dobry dodatek do Twojego domu?

Podpórki do roślin doniczkowych to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto troszczy się o swoje rośliny, pragnie stworzyć atrakcyjną domową dżunglę i zależy mu na podkreśleniu naturalnego wystroju wnętrza. Jeśli jesteś jedną z tych osób albo masz w domu przechylające się rośliny czy pnące odmiany, nie wahaj się i nie czekaj, aż będzie za późno. Podpory do pnączy umożliwią prawidłowy wzrost Twoich okazów i pozwolą stworzyć atrakcyjną kompozycję. Wybór jest duży, dlatego akcesoria do kwiatów bez większych trudności dopasujesz do stylu dominującego we wnętrzu czy rozmiaru rośliny. Paliki do pnączy, podpórki do roślin występują w atrakcyjnych wzorach i różnych kolorach – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Pamiętaj, że niektóre rośliny mają korzenie powietrzne, a wśród nich znajdują się Monstery czy Filodendrony. Nie obcinaj ich, gdyż bez nich roślina nie jest w stanie rosnąć (służą do pobierania substancji odżywczych z powietrza). W przypadku takich roślin najlepiej sprawdzą się paliki do mchu. Umożliwią prawidłowy rozwój, gdyż korzenie powietrzne wrosną w mech, co sprawi, że roślina będzie prezentować się jeszcze okazalej i zdrowiej.

Podpórki do roślin mają wiele zalet. Przekonaj się, jak doskonale udekorują Twoje wnętrze i jak dobrze wpłyną na wygląd domowej dżungli. Daj się ponieść swojej wyobraźni i stwórz ciekawe kompozycje – to doskonała zabawa.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart