Najlepsze rośliny do sypialni | Plantastick
blank

Najlepsze rośliny do sypialni

Rośliny oddychają podobnie jak ludzie, jednak większość z nich produkuje dwutlenek węgla tylko w nocy, ponieważ brak światła słonecznego uniemożliwia fotosyntezę. Czy jest to szkodliwe? Nie bardzo, ponieważ emitują mniej CO2 niż my lub nasze zwierzęta domowe podczas snu. Ryzyko jest niewielkie, za to korzyści mogą być ogromne! Przedstawimy 5 roślin, które idealnie sprawdzą się w Twojej sypialni.

1.   Aloe Vera

Aloe Vera produkuje tlen w nocy zamiast w ciągu dnia, zwiększając jakość powietrza w twojej sypialni podczas snu. NASA w swoich badaniach nazwała Aloes jedną z najlepszych roślin do oczyszczania powietrza, ze względu na to, że absorbuje toksyny z zanieczyszczonego powietrza. Jest też świetną rośliną leczniczą, którą warto mieć w domu, ponieważ żel z liści Aloesu może być wykorzystywany do leczenia drobnych oparzeń, alergii, podrażnień i skaleczeń.

Pielęgnacja: Bardzo łatwa w pielęgnacji! Uwielbia słoneczne miejsca, więc świetnie nadaje się na parapet. Aloes jest sukulentem, więc potrzebuje bardzo mało wody, ponieważ utrzymuje wilgoć w liściach.

2.   Palma Areka

Palma Areka (zwana również Dypsis lutescens) jest idealną rośliną do sypialni dla tych z Was, którzy mają regularne przeziębienia lub problemy z zatokami. Palmy te uwalniają do powietrza wilgoć, która może ułatwić Ci oddychanie podczas snu.

Pielęgnacja: Palmy te nie lubią zbyt wiele słońca, więc najlepiej trzymać je w lekkim i jasnym miejscu bez bezpośredniego światła słonecznego. Upewnij się, że jej gleba jest wilgotna przez większość czasu, jednak podlewaj ją tylko wtedy, gdy wierzchnia warstwa gleby wyschnie. W sezonie letnim, w naprawdę ciepłe dni, podlewaj Arekę dwa razy w tygodniu, w inne pory co 2-3 tygodnie

3.   Bluszcz angielski

Ta pnąca roślina może wyglądać naprawdę atrakcyjnie w wiszącym koszu lub wspinając się po podpórce dla roślin w Twojej sypialni. Jest naprawdę skuteczny w redukcji unoszących się w powietrzu cząsteczek pleśni i grzybów, co czyni go idealnym oczyszczaczem powietrza w Twojej sypialni lub łazience. Może więc być naprawdę pomocny dla alergików.

Pielęgnacja: Łatwa w uprawie, uwielbia wszystkie warunki świetlne i nie wymaga uważnego podlewania. Świetnie radzi sobie w ciężkich warunkach, zarówno z dużą, jak i niewielką ilością wody i światła. Idealna roślina, jeśli często podróżujesz.

4.   Epipremnum złociste

Dzięki swoim marmurkowym, sercowatym liściom będzie pięknym dodatkiem do Twojej sypialni. To także świetny wybór do wiszącego kosza. Przydatna, jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta domowe, które mogą przewracać doniczki z roślinami! Epipremnum złociste będzie również oczyszczał powietrze ze szkodliwych toksyn, zwłaszcza z formaldehydu.

Pielęgnacja: Bardzo łatwa w pielęgnacji. Wymaga jedynie niewielkiego nasłonecznienia, od czasu do czasu należy użyć nawozu do roślin domowych i podlewać w razie potrzeby, mniej więcej raz w tygodniu.

5.   Jaśmin

Piękna i cudownie pachnąca roślina. Olejek eteryczny wytwarzany z kwiatów jaśminu jest często używany do relaksacji, a wiele badań pokazuje, że jego zapach pomaga zmniejszyć niepokój i poprawić jakość snu.

Pielęgnacja: Łatwy w pielęgnacji. Trzymaj ją w doniczce na parapecie i podlewaj regularnie podczas kwitnienia. Unikaj nadmiernego podlewania w okresach bez kwiatów, pozwalając, aby wierzchnia warstwa gleby lekko przeschła.

6.   Wężownica/Język teściowej

Stylowa, posągowa roślina o błyszczących liściach, która wygląda naprawdę elegancko, a ponadto może pomóc Ci w ułatwieniu oddychania podczas snu. Wężownica uwalnia tlen w ciągu nocy, jednocześnie pobierając dwutlenek węgla, a także filtruje toksyny występujące w środowisku domowym, takie jak formaldehyd, trójchloroetylen i benzen. Pielęgnacja: Bardzo łatwa w pielęgnacji. Ta afrykańska roślina jest przyzwyczajona do ubogiej gleby i nieregularnych deszczy, więc nie potrzebuje dużo podlewania. Wystarczy podlewać co kilka tygodni. Nie zrzuca liści i nie wymaga przycinania, rośnie powoli.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart