Najlepsze rośliny do kuchni | Plantastick
blank

Najlepsze rośliny do kuchni

Kuchnia jest często pomijanym miejscem przy wybieraniu miejsca dla roślin domowych. Przy ekstremalnych wahaniach temperatury od gorących podczas przygotowywania posiłków, po stosunkowo chłodne w nocy, kiedy w kuchni nikt nie przebywa, wraz częstym brakiem miejsca i oparami oraz tłuszczem z gotowania, wydaje się, że pomijanie kuchni ma po prostu sens. Tymczasem to pomieszczenie może być wspaniałym miejscem dla niektórych gatunków roślin. Rośliny doniczkowe pomagają oczyszczać powietrze i dodają naturalny styl do wystroju, zwłaszcza jeśli skomponujemy je z atrakcyjną podpórką do roślin. Sprawdź, które gatunki doskonale odnajdą się w kuchennych warunkach.

Bluszcz angielski

Choć na początku może wydawać się dziwnym dodatkiem, ze względu na swoje zwisające liście, które nie do końca pomagają zmaksymalizować przestrzeń, bluszcz angielski tak naprawdę jest wspaniałą rośliną, która idealnie odnajdzie się w Twoim kulinarnym królestwie. Jest dość odporny i rozwija się w częściowym słońcu do częściowego cienia, co czyni go świetną opcją, jeśli naturalne światło jest ograniczone. Ze względu na to, że ta roślina domowa lubi piąć się po meblach lub zwisać, nie zajmuje cennego miejsca na blacie. Na domiar wszystkiego, jego liście pochłaniają formaldehyd, który jest powszechnym zanieczyszczeniem wewnątrz pomieszczeń.

Starzec Rowleya (Senecio)

Starzec Rowleya potocznie zwany również sznurem pereł. Nadaj wnętrzu swojej kuchni wyjątkowy charakter, dzięki tej sukulentowej winorośli. Sznur pereł wygląda tak, jak sugeruje jego nazwa, a liście w kształcie kuli nadają mu bajkowy klimat. Powieś ją nad zlewem lub przed kuchennym oknem, ponieważ najlepiej czuje się w delikatnym i rozproszonym świetle.

Aloes (Aloe Vera)

Aloes jest idealną rośliną dla zapominalskich ogrodników, ponieważ wymaga podlewania tylko raz na dwa tygodnie. Najlepiej radzi sobie w warunkach słabego oświetlenia, więc można go umieścić pod lub na górze szafki. Ponadto można oderwać liście i użyć wewnętrznego żelu do łagodzenia wszelkich kulinarnych wpadek, takich jak oparzenia czy skaleczenia.

Aspidistra wyniosła (Aspidistra elatior)

Nie bez powodu nazywa się ją żelazną rośliną. Ta wytrzymała roślina domowa przetrwa praktycznie wszystko, w tym słabe światło, ekstremalne wahania temperatury, różnice wilgotności i brak wody. Ponieważ rośnie dość wysoko, jest to dobra roślina do umieszczenia w ozdobnej donicy na ziemi w nieużywanym rogu kuchni.

Zielistka Sternberga (Chlorophytum comosum)

Ten popularny gatunek rośliny domowej może przetrwać praktycznie w każdym miejscu w domu, w tym w kuchni. Niezależnie od temperatury i nasłonecznienia, roślina będzie doskonale rosła, a dodatkowo pomoże usunąć z powietrza opary, zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy. Podlewaj ją od czasu do czasu, gdy gleba jest przeschnięta i przycinaj co kilka miesięcy, aby pobudzić ją do wzrostu.

Zioła

Zioła są niezbędne w każdej kuchni. Nie tylko aromatycznie pachną, ale są również niezwykle praktyczne i mogą być używane do wzbogacenia smaku wielu potraw. Nie ma nic lepszego niż świeża bazylia, która dopełni sos do makaronu, lub lśniąca kolendra, która doda idealnego akcentu domowej salsie A może filiżanka świeżej herbaty z mięty? Praktycznie każde zioło może być uprawiane w kuchni, upewnij się tylko, że umieszczasz je w miejscu, które jest bezpośrednio nasłonecznione.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart