Najlepsze rośliny do biura | Plantastick
blank

Najlepsze rośliny do biura

Niestety, niektóre rośliny w biurze słabo radzą sobie z zimnymi temperaturami, słabym oświetleniem i ogólnym brakiem opieki — zwłaszcza gdy są pozostawione same sobie na weekendy i wakacje.

Na szczęście niektóre rośliny mogą rozkwitnąć w takich okolicznościach, przetrwać na mniejszej ilości wody i polepszyć środowisko biurowe wszystkich pracowników.

Oto niektóre z najlepszych gatunków roślin biurowych przystosowanych do chłodnych warunków panujących w biurze, które nie wymagają wiele czasu, wysiłku ani pielęgnacji, a mimo to wyglądają świetnie, zwłaszcza, jeśli dobierzemy do nich odpowiednią podpórkę do roślin.

1. Aspidistra Elatior (Cast Iron Plant)

Ma prostą nazwę, która sugeruje odporność i trwałość. To dokładnie wszytko, co ten gatunek może nam zaoferować. Ta zielona, liściasta roślina toleruje słabe warunki uprawy, w tym niskie temperatury, słabe oświetlenie i ogólny brak wody, a przy tym wciąż świetnie się prezentuje. Jej długie, szerokie, płaskie liście osiągają długość 20-30 centymetrów, delikatnie uginając się z powodu ich ciężaru. Aspidistra Elatior znany z twardych, grubych liści, roślina była ulubiona w królewskich komnatach i jest jedną z najlepszych roślin, którą można wybrać do biurowych przestrzeni.

2. Roślina ZZ (Zamiokulkas zamiolistny/Zamia)

Ładna i praktycznie niemożliwa do uśmiercenia, roślina ZZ jest wręcz stworzona dla osób z zerową wiedzą na temat uprawy roślin i przestrzeni biurowych. Ta niewymagająca roślina może przetrwać tygodnie zaniedbania i rozwijać się w warunkach słabego oświetlenia, wyglądając przy tym niesamowicie przez cały czas.

3. Bambus szczęścia (Lucky Bamboo)

Bambus szczęścia może być jednym z najbardziej interesujących roślin biurowych. Nie jest wymagającym gatunkiem, a ponadto, według azjatyckich wierzeń, jest znany z odpychania złych duchów (i denerwujących współpracowników). Lubi pośrednie światło słoneczne i może być uprawiany zarówno w wodzie, jak i w glebie.

4. Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat jest idealnym kandydatem do ciemnych zakątków Twojego biura. Jego przyciągające wzrok liście potrzebują wilgotnej gleby z odpowiednim drenażem, aby zachwycać swoim wyglądem. Ciężko jest go „przelać”, jednak w okresach suszy (wakacji lub dłuższych weekendów) roślina nie zwiędnie całkowicie, a jedynie da znak o braku wody, opuszczeniem swoich liści. Badania wykazały, że roślina ta może poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach, usuwając unoszące się w powietrzu lotne związki organiczne szybciej niż jakiekolwiek inne rośliny domowe.

5. Zielistka Sternberga (Chlorophytum comosum)

Zielistka jest gatunkiem, któremu nie będą przeszkadzać trudne warunki wzrostu w biurze. Poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, dzięki czemu miejsce pracy wygląda czyściej oraz bardziej zielono, a dzięki temu mniej stresująco. Ta skromna roślina wewnętrzna należy do kategorii naturalnych oczyszczaczy powietrza, zmniejszających ilość cząstek stałych i powstrzymujących alergie u pracowników.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart