Najlepsze pnącza domowe | Plantastick
blank

Najlepsze pnącza domowe

Jako fani pomieszczeń, w których królują rośliny, przedstawimy 5 najlepszych i najbardziej efektownych pnączy domowych, które koniecznie muszą znaleźć się w kolekcji każdego miłośnika domowych ogrodów.

1. Bluszcz diabelski (EPIPREMNUM AUREUM)

To jedna z najłatwiejszych w uprawie roślin domowych, która naszym zdaniem pięknie się prezentuje. Epipremnum ma małe, ale wytrzymałe, zielone liście w kształcie serca, pokryte żółtym wzorem.

Bluszcze mają zwisające łodygi i łatwo je wyhodować z przyciętych roślin, co pozwala rozbudować swoją kolekcję. Epipremnum pięknie prezentuje się z podpórką. Jest to roślina, która o wiele bardziej niż inne gatunki, odwdzięcza się za wsparcie pięknymi pnącymi się łodygami. Skutecznie usuwają toksyny z powietrza, co oznacza, że nie tylko dobrze wyglądają, ale są też korzystne dla zdrowia. Uwaga dla właścicieli zwierząt: diabelski bluszcz jest toksyczny dla zwierząt domowych, dlatego należy się upewnić, że nie rośnie w miejscach, do których zwierzęta mają dostęp.

2. Ceropegia (CEROPEGIA WOODII)

Ceropegia (Ceropegia woodii) tworzy długie, zgrabne łańcuchy drobnych, cętkowanych, szarozielonych liści w kształcie serc. Jest to idealna roślina nie tylko do zdobienia wysokich pomieszczeń w wiszących koszach, ale także potrafi pięknie rozrastać się po podpórkach.

Jest to idealna roślina dla osób, które nie radzą sobie z pielęgnacją roślin o wysokich wymaganiach, ponieważ jest bardzo trwała i nie wymaga zbyt częstej pielęgnacji poza okazjonalnym podlewaniem. Przy odpowiedniej opiece może osiągnąć nawet kilka metrów długości, co sprawia, że jest naprawdę pięknym okazem. Dzięki delikatnym listkom stanowi doskonały sposób na wprowadzenie odrobiny koloru do bardziej minimalistycznych wnętrz.

3. Filodendron (PHILODENDRON SCANDENS)

Choć istnieje wiele odmian filodendronów, do najpopularniejszych należą filodendrony o liściach przypominających serca (Philodendron scandens). Mają piękne sercowate, błyszczące, zielone liście i choć często sprzedaje się je rosnące na podporze z mchu, świetnie radzą się na innych podpórkach, ciesząc oczy właściciela efektownymi łodygami.

4. Monstery (DELICIOSA, MINIMA, MONKEY MASK)

Pisząc o najlepszych domowych roślinach pnących, nie sposób jest nie wspomnieć o monsterach. Najpopularniejszą odmianą jest Monstera Deliciosa, która z odpowiednim wsparciem w postaci odpowiedniej podpórki rozwija piękne i duże liście, które urzekają fanów zieleni, dużymi dziurami.

Do pnących gatunków, które również cieszą się popularnością, należą również Monstera Minima oraz Monstera Monkey Mask. Zapewniając im podpórkę, możesz cieszyć się dużymi i gęstymi liśćmi.

5. Bluszcz pospolity (HEDERA HELIX)

Bluszcz jest rośliną, która uwielbia się piąć. Kiedy odpowiednio zaopiekujesz się swoim egzemplarzem, dbając o częste podlewanie, delikatne światło i odpowiednią podpórkę, możesz naprawdę pokochać swój bluszcz. Ten gatunek rośliny bardzo szybko rośnie, rozwijając małe, subtelne i pięknie ciemnozielone listki.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart