Modułowy palik do pnączy - dlaczego warto? - Plantastick
blank

Modułowy palik do pnączy – dlaczego warto?

Rośliny pnące uprawiane w doniczkach potrzebują wsparcia, aby rosły zdrowo i prezentowały się estetycznie.

Wsparcie wzrostu pnącza jest ważną częścią jego uprawy. W tym celu stosuje się różnego rodzaju paliki do pnączy. Taki palik to niezwykle proste rozwiązanie, które podnosi komfort wzrostu pnącza w domu.

Istnieją różnego rodzaju paliki do pnączy. Jednym z nich są modułowe paliki do wypełnienia mchem. Jakie zalety kryje w sobie to rozwiązanie i dlaczego warto zdecydować się na jego zakup?

Czym jest modułowy palik do pnączy do wypełnienia mchem?

Modułowy palik do pnączy do wypełnienia mchem Sphagnum to konstrukcja, wykonana z wysokiej jakości biodegradowalnego tworzywa PLA, która wspomagająca wzrost roślin pnących.

Konstrukcja ta ze względu na materiał, z którego została wykonana, charakteryzuje się niezwykłą trwałością, a przy tym niewielką wagą.

Czyni to ją niezwykle łatwą i prostą w użytkowaniu. Paliki te wystarczy napełnić mchem i zamontować w doniczce. Należy pamiętać również o regularnym nawadnianiu mchu.

Modułowe paliki do pnączy – dlaczego warto?

Największą korzyścią stosowania palików do pnączy jest wsparcie rośliny we wzroście. Podpory zapewniają lepsze odżywienie i nawilżenie roślin dzięki lepszemu pobieraniu składników pokarmowych.

Dodatkowo zastosowanie takiej konstrukcji wzmacnia pędy roślin i zapobiega ich łamaniu. Wpływa to na wygląd rośliny i zwiększa jej odporność na czynniki zewnętrzne.

Dodatkowo stosując modułowe paliki do pnączy do wypełnienia mchem, zapewniamy roślinie stale optymalną wilgotność. Moduły wypełnione wilgotnym mchem stopniowo uwalniają wilgoć. Za sprawą takiego rozwiązania roślina cały czas jest odpowiednio nawilżona. Nie usycha i prezentuje się zjawiskowo.

Modułowe paliki do pnączy do wypełnienia mchem wyróżniają się także atrakcyjnym wyglądem. Ich subtelna, ażurowa konstrukcja przypominająca w kształcie plastry miodu, prezentuje się niezwykle atrakcyjnie wizualnie.

Taka konstrukcja sprawia, że paliki nie odwracają uwagi od rośliny. Ich kształt wpływa na wzrost atrakcyjności rośliny. Paliki stanowią z rośliną spójną całość, tworząc z nimi wyjątkową kompozycję. Podkreślają także piękno rośliny. Dodatkowo sprawiają, że wnętrza, w których się znajdują, zyskują wyjątkowy charakter.

Modułowe paliki do pnączy – dodatkowe elementy zestawu

Modułowe paliki do pnączy to rozwiązanie, które pozwala rosnąć palikowi wraz z rośliną, co czyni zakup takiego palika doskonałą inwestycją na wiele lat.

W skład palików wchodzi moduł główny, który należy wypełnić mchem, aby wzorowo spełniał swoja funkcje. W razie potrzeby do zestawu można dodatkowo dokupić przedłużkę, którą tak samo, jak w przypadku modułu głównego wystarczy wypełnić mchem i dołączyć do głównej podstawy.

Do modułowych palików do pnączy można dokupić również atrakcyjne dodatki m.in. zakrętki, stanowiące dopełniające całej konstrukcji, a także nawadniacze. Taki nawadniacz to przydatne urządzenie pomagające w nawadnianiu mchu znajdującego się w paliku. Nawadniacz wkręcamy od góry palika i zalewamy go wodą tak długo, aż cały mech znajdujący się w paliku będzie mokry.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart