Jakie rodzaje podpórek do roślin są dostępne na rynku? - Plantastick
blank

Jakie rodzaje podpórek do roślin są dostępne na rynku?

Na rynku dostępne są różne rodzaje podpórek do roślin, które są projektowane w taki sposób, aby spełniać różne potrzeby roślin w zależności od ich gatunku, rozmiaru i sposobu wzrostu.

Zebraliśmy w jednym miejscu najpopularniejsze rodzaje podpórek, które możesz wykorzystać do zapewnienia lepszego wzrostu swoim domowym roślinom.

Paliki

To prosty i popularny rodzaj podpórki. Paliki do roślin są idealne dla roślin, które potrzebują jednej prostej podpórki, aby uniknąć przewracania się lub połamania pędów. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak włókno kokosowe, drewno lub tworzywo PLA. Warto wybierać paliki, które mogą „rosnąć” razem z rośliną, dzięki możliwości zamontowania kolejnych segmentów palika.

Drabinka

Drabinki do roślin pnących, zwane też podpórkami, do niedawna kojarzyły się tylko z tymi bambusowymi, metalowymi czy plastikowymi, dostępnymi w każdym sklepie ogrodniczym czy markecie. Choć spełniają swoją funkcję, o ich walorach estetycznych nie można powiedzieć zbyt wiele. Obecnie jednak na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów drabinek o naprawdę zaskakujących kształtach. Podpórka do roślin w formie liścia, sześcianów, czy dłoni? No pewnie, że tak! Zapewnij wsparcie swojej roślinie, ale także zadbaj o efektowny design swojego wnętrza.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Shopping Cart